Kurzy pro veřejnost - Snubní prsteny - vlastní výroba

Nabízíme Vám jedinečný kurz pro jednotlivce nebo páry, kteří mají zájem aktivně se podílet na ruční výrobě svých snubních nebo zásnubních prstenů.


Materiál pro výrobu: ruční výroba prstenů je možná z následujících materiálů: stříbro, žluté zlato, bílé zlato a červené zlato.

Průběh kurzu: celý kurz je individuální pod vedením zkušeného odborníka, který na ruční výrobu dohlíží a případně pomáhá praktickou ukázkou při ruční výrobě prstenů. Maximální počet účastníků v rámci každého kurzu jsou dvě osoby. Délka trvání celého kurzu je jeden pracovní den.

Obsah kurzu: účastníci jsou seznámeni se zásadami bezpečnosti práce, aspekty při práci s materiálem určeného pro výrobu – stříbro, zlato, zlatnickým nářadím, postupem práce pro výrobu prstenů aj. Závěrem této části je ruční zhotovení „zkušebních“ prstenů v požadované velikosti, které jsou opatřeny zákonnými puncovními značkami. Poté se přechází na výrobu ze zlata v požadovaném barevném provedení. Účastníci používají stejné pracovní postupy jako při výrobě „zkušebních“ prstenů.

Cena kurzu: 4.000,-Kč (v případě snubních prstenů je to pro oba účastníky)

V případě prodloužení kurzu o další pracovní den je cena za takto započatý den navýšena o částku 500,-Kč. V ceně kurzu je zahrnuto zapůjčení nezbytného zlatnického nářadí a jako dárek jsou předány vlastnoručně zhotovené stříbrné prstýnky.

V ceně kurzu není zahrnuta cena spotřebovaného zlata. Cena zlatých prstenů se stanoví dle aktuální ceny zlata v době konání kurzu a to v závislosti na spotřebovaném materiálu.

Pokud budete chtít tímto netradičním zážitkem obdarovat své blízké, vystavíme Vám Dárkový certifikát.